Yazılım Özellikleri

Yazılım Özellikleri

Yazılım özellikleri, insanların ihtiyaçlarının etkili bir şekilde giderilmesine uygun olacak şekilde geliştirilmiştir. Söz konusu yazılım, telefon dinleme programı ya da farklı isimlerle bilinmektedir. Adından da anlaşılacağı üzere öncelikle insanların sevdiklerinin telefonlarını dinlemesi için geliştirildiği söylenebilir. Fakat bunun haricinde de farklı işlemleri yapabilme yeteneği vardır. Böylelikle söz konusu yazılım üzerinden elde edilen bilgilerin çok fazla olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Gelişen teknoloji ile birlikte insanların iletişim için kullandıkları araçlarda ciddi bir değişim yaşanmıştır. Daha önce sadece telefon hatları üzerinden kurulan iletişim şimdilerde ise internet üzerinden kurulmaktadır. Hem telefon hatlarının hem de internet üzerinden yapılan işlemlerin takip edilmesini sağlayan yazılım özellikleri, bu yönüyle insanların beklentilerini tam olarak karşılamaktadır.

Yazılım Özellikleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Telefon takip programı olarak bilinen yazılımların farklı özellikleri vardır. Bu özelliklerin bir kısmı teknik yapıyla ilgili iken diğer kısmı ise tamamen programın yapabildikleri ile ilgilidir. Bundan dolayı da söz konusu özelliklerin ikiye ayrılarak bu şekilde incelenmesi daha doğru olacaktır.

Teknik yapı incelendiğinde söz konusu yazılımın özel kodlara sahip olduğu görülecektir. Bu kodlar sayesinde yüklendiği cihazın kontrolünü tamamen ele geçirmekte ve böylece cihaz üzerinden bilgileri bu şekilde elde etmektedir. Programın dikkat çeken ilk özelliği gizlilik olup bu yanı ile insanların uzun süreli dinlemeler yapabilmesine imkan tanımaktadır. Çünkü gizlilik sayesinde takip edilen kişi bu durumdan şüphelenmez ve normal hayatına devam eder. Yazılım özellikleri arasında bulunan gizlilik, elde edilen bilgilerin de fazla olmasını sağlar. Bunun haricinde ise kurulum kolaylığı, kullanım basit olması ve benzer özellikler mevcuttur.

Telefon dinleme yazılımları ile ilgili bilinmesi gereken bir diğer husus ise bunların sadece Android sistemde çalışmasıdır. Farklı bir sistemde tam olarak çalışmayan söz konusu yazılımların kurulumunun ise fiziki olarak yapılması gerekmektedir. Uzaktan SMS, arama ya da Skype üzerinden bir kurulum mümkün değildir.

Yazılım özellikleri arasında bu programların neler yapabileceği de vardır. Bunlardan öne çıkanları telefon dinlemesi, GPS konum bulma, sosyal medya takibi, internet geçmişini öğrenme ve mobil uygulamaların takibi şeklindedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir