Telefon Takip Yazılımları

Telefon Takip Yazılımları

Telefon takip yazılımları, sıradan olarak kabul edilen insanların telefon dinlemesi başta olmak üzere bir takım işlemleri etkili bir şekilde yapmasına imkan sağlamaktadır. Bu bakımdan teknolojik devrimlerden birisi olduğunun söylenmesi yanlış olmayacaktır. Çünkü sıradan insanlar için telefon dinleme yapmak uzun süre hayal bir değilken, teknoloji yaşanan gelişmeler ve üzerine de bu yazılımların ortaya çıkması, söz konusu işlemi mümkün hale getirmiştir.

Bilindiği gibi daha önceli dönemlerde kullanılan cep telefonları sadece telefon görüşmesi yapma ve SMS atma özelliğine sahipti. Bu özellikler dışında insanların birbiriyle iletişim kurması gibi bir durum söz konusu bile değildi. Fakat günümüzde kullanılan mobil cihazların internet erişimi ve uygulama yüklenebilir olma özellikleri vardır. Buna bağlı olarak da söz konusu mobil cihazlar üzerinden çok daha fazla işlem yapıldığı söylenebilir. Telefon takip yazılımları da insanların kullandıkları mobil cihazların özelliklerine bağlı olarak çok kapsamlı bilgileri elde edebilmektedir.

Günümüzde kullanılan mobil cihazların neredeyse tamamında GPS adı verilen bir cihaz vardır ve bu özellik sayesinde cihazın tam olarak konumu tespit edilebilmektedir. Telefon takip programı tarafından da bu özellik kullanılmakta ve telefonun sahibinin gün içinde nerede olduğu böylelikle tespit edilmektedir. Bunun gibi çok sayıdaki özelliği bu yazılımın etkili bir şekilde kullanması ve farklı bilgileri buradan elde etmesi mümkündür.

Telefon Takip Yazılımları Nasıl Kullanılır?

Bu özel programları kullanmak için öncelikle satın alınması gerekiyor. Telefon takip yazılımları fiyatları, tercih edilecek yazılıma ve bunun özelliklerine bağlı olarak değişir. Piyasada ücretsiz telefon takip yapabilen yazılımlar da vardır, fakat bunların genel olarak beklentileri karşılamadığı ya da dolandırıcılar tarafından atılan bir nevi yem oldukları bilinmektedir. Bundan dolayı da bu tür yazılımlardan uzak durulması gerekmektedir.

Telefon takip programı satın al işlemi yapıldıktan hemen sonra bunun gizli bir şekilde takip edilmek istenen kişinin cihazına kurulması gerekiyor. Bu noktada insanların bilmesi gereken en önemli husus, ilgili yazılımların sadece Android sistemlerde çalışmasıdır. Yazılım satın alınmadan önce bu husus dikkate alınmalı ve buna göre hareket edilmelidir. Kurulum sadece 3 dakika sürmektedir ve nasıl yapılacağına dair internette farklı videolar vardır. Bu videolar izlenerek programın yüklemesi sorunsuz bir şekilde yapılabilir.

Telefon takip yazılımları kurulumu yapıldıktan hemen sonra insanların dinleme yapmaya başlaması mümkündür. Bütün işlemler panel üzerinden yapılır. Yapılacak olan işlemlerden bazılarının şunlar olduğu bilinmektedir:

  • Telefon numarası üzerinden yapılan görüşmelerin dinlenmesi
  • Mobil uygulamalar üzerinden yapılan görüşmelerin ve diğer işlemlerin takip edilmesi
  • Whatsapp takip
  • Facebook takip
  • GPS konum bulma
  • Ortam dinleme
  • İnternet geçmişini öğrenme

Yukarıda yer alan işlemler dikkate alındığında telefon dinleme yazılımları tarafında elde edilen bilgilerin ne kadar fazla olduğu net bir şekilde ortaya çıkmaktadır. Bu da insanların farklı ihtiyaçlarının giderilmesi demektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir