Telefon Dinleme Yazılımları

Telefon Dinleme Yazılımları

Telefon dinleme yazılımları, gelişen teknolojinin insanların ihtiyaçlarını daha etkin bir şekilde karşılamak için geliştirdiği ürünlerdir. Adından da anlaşılacağı üzere bu ürünler telefon dinlemesi yapabilmektedir. Fakat burada önemli ayrıntı, söz konusu işlemin sıradan insanlar tarafından da yapılabilir olmasıdır. Günlük yaşantısı içerisindeki bir takım ailesel ve özel sorunları çözmek isteyen kişiler, bu programları kullanmak suretiyle ihtiyaçlarını etkili bir şekilde giderebilir.

Telefon dinlemek denildiği zaman bir döneme kadar insanların aklına ya direkt polis ya da film sahneleri gelirdi. Kendilerinin bu işlemi yapabileceği akıllarına dahi gelmezdi. Fakat önce akıllı telefonların insanlar tarafından kullanılmaya başlanması, ardından da internetin giderek yaygınlaşması söz konusu yazılımların doğması için gerekli zemini hazırlamıştır. Telefon dinleme yazılımları da bu noktadan sonra geliştirilmiş olup, insanların kullanımına sunulmuştur.

Bu programların farklı özellikleri vardır ve bu özelliklere bağlı olarak farklı amaçlar için kullanıldığı söylenebilir. Bu amaçlardan öne çıkan aldatılma noktasında kuşkuları olan kişilerin bu şüphelerini gidermek olduğu bilinmektedir. Söz konusu işlemin yanı sıra çocukların takibi ve arkadaş çevrelerinin tam olarak öğrenilmesi için de bu yazılımlar kullanılmaktadır. Telefon takip özelliğine sahip olan ürünler, yaşlıların kaybolmasını engellemek, sahadaki çalışanların tam olarak nerelere gittiğini tespit etmek ve benzer hedefler için de kullanılır. Genel olarak insanların ihtiyaçlarının önemli bir kısmının giderilmesine ya direkt ya da dolaylı olarak bu ürünler katkı sunmaktadır.

Telefon Dinleme Yazılımları Özellikleri Nelerdir?

Telefon dinleme yazılımları denildiği zaman insanların aklına ilk olarak telefonların dinlenmesi ve takip edilmesi gelse de söz konusu ürünün farklı özellikleri de vardır. Bu özelliklerin kendi için iki ana sınıfa ayrılması mümkündür. Öncelikle ürünlerin teknik yapılarından kaynaklanan özelliklerden bahsedilmesi, daha sonra ise bu özelliklere bağlı olarak programın neler yapabildiğinin açıklanması gerekiyor.

Telefon dinleme yazılımları tarafından sahip olunan teknik özelliklerden ilk olarak dikkat çekeni gizliliktir. Söz konusu ürünler kendilerini gizleme noktasında adeta birer uzmandır. Dolayısıyla da insanlar, bütün işlemleri gizli bir şekilde yani fark ettirmeden yapabilir. Buna bağlı olarak da kişilerin güvenleri kaybedilmeden onların dinlenmesi mümkün olmaktadır. Bunun dışında kullanım kolaylığı, basit kurulum, yüksek veri aktarım hızı ve benzer hususların da önemli özellikler arasında olduğu söylenebilir.

Casus program tarafından yapılan işlemler ise çok daha önemlidir ya da daha doğru bir ifade ile insanlar bu kısım ile daha fazla ilgilenmektedir. Bu işlemlerden bazıları şu şekildedir.

  • Telefon numarasının takibi ve buradan yapılan görüşmelerin dinlenmesi
  • Mobil uygulamalar üzerinden yapılan görüşmelerin takibi
  • Mobil uygulamalardan yapılan işlemlerin etkili bir şekilde takip edilmesi
  • GPS konum bulma
  • Telefonun mikrofonunun istenilen zaman aktif hale getirilerek ortam dinlemesi yapma
  • Ortam izlemesi
  • Whatsapp, Facebook, Skype takibi
  • İnternet geçmişini öğrenme
  • Ekranda yapılan işlemlerin takip edilmesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir