İnternet Geçmişi Öğrenme

İnternet Geçmişi Öğrenme

İnternet geçmişi öğrenme, insanların mobil cihazlarından hangi web sitelerine girdiğini görme olarak tanımlanabilir. Bu işlem sayesinde insanların ilgi alanları ya da o dönemde nelerle ilgilendiğini öğrenmek mümkündür. Bunun için insanların casus yazılım adı verilen bir programı kullanması yeterli olacaktır. Söz konusu yazılım sayesinde hedef telefonun kontrolü tamamen ele geçirilmekte ve böylece girilen sitelerin ayrıntılı listesi buradan elde edilmektedir.

Daha önceki zamanlarda insanların internete girebilmesi için bilgisayarları kullanmaktan başka bir çaresi yoktu. Günümüzde ise bu durum değişmiş ve teknolojinin insanlara sunmuş olduğu mobil cihazlar üzerinden de internete giriş yapılması mümkün olmuştur. Hatta günümüzde insanların önemli bir bölümü web sitesi gezintilerini genellikle mobil cihazlar üzerinden yapmaktadır. Dolayısıyla da internet geçmişi öğrenme işlemi çok daha önemli bir hale gelmektedir.

İnternet Geçmişi Öğrenme Nasıl Yapılır?

Sıradan insanların dahi hiç zorlanmadan yapabileceği internet geçmişi öğrenme için telefon takip programı adıyla da bilinen yazılımlar kullanılmaktadır. Bu yazılımların kurumsal bir kimliği olan firmalardan satın alınması mümkündür. Bu aşamadan sonra ise bunların düzgün bir şekilde kurulumunun yapılması gerekiyor. Telefon takip yazılımı kurulumu sadece 3 dakika sürmektedir ve bu sürenin sonunda insanlar yazılım kullanılmaya hazır hale gelmektedir.

Telefon takip yazılımları hakkında bilinmesi gereken bazı durumlar vardır ve bunların başında ilgili yazılımların sadece Android sisteme sahip olan cihazlarda çalıştığı gelmektedir. Bunun haricinde ise internet geçmişi öğrenme için kullanılan yazılımların sadece fiziki olarak erişilebilen cihazlara kurulabildiğidir. Dolayısıyla da insanların yakınlarında olmayan kişilerin bu yazılımlarla takip etmesi söz konusu bile değildir.

Kurulum tamamlandıktan sonra ise insanların öncelikle panel adı verilen ara yüze giriş yapması ve buradan ilgili menüleri kullanarak hedef telefondaki internet sitesi geçmişlerini öğrenmesi mümkündür. Bilindiği gibi internet tarayıcılar, insanların girmiş oldukları web sitelerinin kayıtlarını otomatik olarak tutar ve insanlar da burada istedikleri kayıtlara çok rahat bir şekilde ulaşabilir. Bu durum bazı özel uygulamalarla önlenebilmektedir. Yani bu kayıtlar silinmektedir. Böyle bir durumda telefon takip programları ile ilgili kayıtlara ulaşmak mümkün olmayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir